A A A

GOZ DOSTĘPNY DLA PACJENTÓW RÓWNIEŻ W SOBOTY

Gminny Ośrodek Zdrowia w Skarszewach czynny będzie także w każdą sobotę. Początek tych prospołecznych i długo oczekiwanych działań zaplanowano na 3 lutego br. Świadczenia lekarza i pielęgniarki udzielane będą od godziny 9 do 12.

- Dodatkowo w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca świadczenia zostaną poszerzone o lekarza pediatrę – mówi Marcin Modrzejewski, dyrektor skarszewskiego GOZ. – Uruchomienie sobotniej opieki to efekt wspólnych działań z władzami gminy, Burmistrzem Jackiem Pauli i zastępcą Burmistrza Marcinem Byczkowskim.

Procedura rozszerzenia pracy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Ostatecznie dyrekcja Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku wydała zgodę (do końca 2018 roku) na pracę w soboty, jednak z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych.

Rozszerzenie działalności Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Dlatego też prosimy, aby poprzez sprawy mniej pilne, które można załatwić w innych terminach, np. recepty na leki stałe, nie blokować miejsc osobom w nagłej potrzebie.
/Informacje i zdjęcie zaczerpnięte ze strony internetowej Gminy Skarszewy: www.skarszewy.pl/.